Prelegenci

Emil Andryszczyk
p.o. Dyrektora Departament Organizacji
Bank Gospodarstwa Krajowego

Odpowiada w BGK za strategię, zarządzanie portfelem projektów, architekturę i zarządzanie procesami, strukturę organizacyjną. Obecnie z entuzjazmem angażuje się we wdrażanie architektury procesów oraz zwinnych metod realizacji przedsięwzięć oraz usprawnień. Interesuje się również praktykami zwinnego przywództwa Management 3.0.

Paweł Bartusch
Dyrektor Działu Planowania i Rozwoju
Bank BPH

Odpowiada za strategię i architekturę w obszarze infrastruktury i operacji IT w Banku BPH. Entuzjasta podejścia DevOps – od 2012 roku członek globalnego zespołu pracującego nad transformacją IT GE Capital w kierunku rozwiązań opartych o cloud computing, automatyzację, continuous delivery. W 2013 roku zainicjował ewolucję DevOps w IT Banku BPH.

dr Robert Fedorowicz
Szef Zespołu Architektury IT
TVN S.A.

Absolwent fizyki technicznej (Wojskowa Akademia Techniczna 1994), uzyskał tytuł doktora w zakresie mechaniki (2001). Absolwent Informatyki Gospodarczej (SGH 2004). Od ponad 20 lat związany z IT. Obecnie kieruje zespołem kierowników projektów i architektów zorganizowanych w Zespół Architektury IT w TVN S.A.

Dariusz Kornacki
Business Area IT Advisor Division Manager
Orange Polska

Doświadczony Project Manager z wieloletnim stażem w branży telekomunikacyjnej.
Pełnił m.in. rolę Kierownika Wydziału Analiz Biznesowo-Technicznych dla Portfela Usług dla Biznesu w Orange Polska.
Obecnie pracuje na stanowisku Business Area IT Advisor Division Manager w Orange Polska.

Maja Królikowska
Kierownik Zespołu Planowania Rozwoju Systemów Sprzedaży
Raiffeisen Polbank

Od ponad 8 lat związana z Raiffeisen Bank Polska, przez pierwsze 6 lat w roli Architekta Systemów IT, a od ponad 2 lat zajmuje się relacją IT-Biznes i zarządzaniem popytem na IT w obszarze bankowości detalicznej,

Michał Mroczek
Kierownik Wydziału Analizy Biznesowej
AXA Polska

Humanista w świecie IT, politolog z wykształcenia, socjolog z zamiłowania, fan zarządzania zmianą, pasjonat teorii zarządzania i biznesu ubezpieczeniowego, w wolnych chwilach kieruje Wydziałem Analizy Biznesowej w AXA Polska, gdzieś na styku strategii, portfela projektów, operacji i produkcji oprogramowania.

Karol Piąsta
Architekt korporacyjny
Grupa Adidas

Obecnie pracuje w centrali Grupy Adidas w Niemczech na stanowisku Architekta Korporacyjnego. Jest członkiem globalnego zespołu pracującego nad wdrożeniem nowego modelu operacyjnego, który ma być odpowiedzią na ciągle zmieniające się trendy i oczekiwania klientów. Odbył liczne szkolenia z zakresu architektury korporacyjnej i narzędzi jej wspierających.

prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak
Kierownik Zakładu Zarządzania IT
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Od kilku lat swoje zainteresowania naukowe i eksperckie koncentruje wokół problematyki architektury korporacyjnej oraz strategicznego zarządzania IT. Obecnie skupia się na zastosowaniu tych koncepcji do: zarządzania dużymi programami transformacyjnymi, koordynacji realizacji portfeli projektów oraz wdrażania mechanizmów Data Governance.

Paweł Szczerba
Head of IT Demand and Delivery Unit for B2C Sales & CC
Orange Polska

Doświadczony menadżer IT. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej (obecnie Orange, wcześniej Plus).
Obecnie jest Head of IT Demand and Delivery Unit for B2C Sales & CC, Lead IT Advisor for B2C Sales & CC.

Piotr Szwed
DevOps
Activision

Doświadczony praktyk w zakresie wdrożeń DevOps, Continuous Delivery i Konteneryzacji (Docker). Od 15 lat wspiera te obszary w wielu różnych organizacjach i projektach w Polsce i za granicą. Bierze aktywny udział w rozwoju społeczności DevOps oraz innowacyjnych (i otwartych) narzędzi wspierających idee Infrastructure as Code, czy Platform as a Service.

Marcin Tyrański
Kierownik Sekcji Projektowania Rozwiązań
T-Mobile Polska

Absolwent Wydziału Elektroniki i Elektrotechniki Politechniki Łódzkiej. Zarządza zespołem Architektów Rozwiązań w T-Mobile Polska - co sprawia mu niesłychaną frajdę i satysfakcję. Posiada ponad 16 letnie doświadczenie w budowaniu rozwiązań  IT (Programista,  Architekt Rozwiązań,  Architekt Korporacyjny, Manager  IT) .

Ewa Zaleska
Menedżer ds. zarządzania Architekturą Biznesową
Bank Zachodni WBK

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz studiów MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działem IT i wdrożeniami dużych rozwiązań informatycznych przede wszystkim w branży finansowej. Od kilku lat Manager ds. Architektury Biznesowej w BZWBK S.A. Certyfikaty z zakresu TOGAF 8 i PRINCE2.